W tym dziale będziemy zamieszczać pytania, które do nas spłynęły razem z odpowiedziami na nie.

Czy transport uczestników jest wliczony w kwotę 890 zł?

Tak, odpłatność obejmuje dojazd na miejsce zlotu i powrót z niego.

Czy w kwocie jest pełne wyżywienie tzn. produkty do samodzielnego przygotowywania posiłków?

Tak.

Ile osób wchodzi w skład drużyny zlotowej?

4 zastępy po 9 uczestników + 4 zastępowych + 1 drużynowy = 41

Czy wyjazd na zlot zastępy/drużyny rejestrują jako wypoczynek w MEN?

Nie, wypoczynek będzie zgłaszało Gniazdo Stołeczne.

Na stronie wydarzenia w zakładce zgłoszenia jest napisane, że zastęp składa się z 9os + instruktor. Co należy uczynić jeżeli posiadam 15 harcerzy i 2 instruktorów – czy mogę zgłosić na zlot patrol 9+1 oraz patrol 6+1 czy muszę szukać jeszcze 3 osób?Czy jeżeli do 20.03.18 nie uda mi się znaleźć dodatkowych 3os (będę miała 15+2), a do 15.11.17 zgłoszę 2 patrole to czy będę musiała zapłacić kwotę za pełne dwa patrole (20os) czy za tyle uczestników ilu się zgłosiło (17os)?

Płacimy za pełne patrole budżet skonstruowany tak,  wydatki. Można jechać w składzie 7 osobowym ale wówczas płacicie za i tak za 10 osób.

Czy na czele drużyny zlotowej może stać jako drużynowy osoba, która jednocześnie na zlocie pełni funkcję zastępowego?

Nie, drużynowi zlotowi będą w dużej mierze zaangażowani w organizację programu, które musi przygotować gniazdo, a zastępowy będzie uczestniczył w programie z drużyną. Trudno będzie połączyć te dwie role stąd chcielibyśmy, aby były to dwie różne osoby. Jeśli byłby problem ze znalezieniem drużynowego to będziemy Was w tym wspierać.

Co się dzieje jak hufiec wystawi na zlot np. tylko trzy zastępy? Czy te zastępy są dołączone do innych hufców?

Dokładnie tak, wówczas będziemy łączyć takie zastępy z innymi hufcami aby powstały pełne drużyny.